

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| Max Power Dissipation | 625 mW |
| Power Dissipation | 625 mW |
| Max Collector Current | 800 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 40 V |
| Transition Frequency | 300 MHz |
| Continuous Collector Current | 800 mA |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 1 V |
| Gain Bandwidth Product | 300 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 75 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Max Cutoff Collector Current | 10 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 14135
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27529
Ext.Price$0.27529
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27529 | $0.27529 |
| 10 | $0.16927 | $1.69270 |
| 50 | $0.13450 | $6.72500 |
| 100 | $0.10687 | $10.68700 |
| 500 | $0.08011 | $40.05500 |
| 1000 | $0.07130 | $71.30000 |
| 3000 | $0.06265 | $187.95000 |
| 5000 | $0.05505 | $275.25000 |
| 10000 | $0.05070 | $507.00000 |
